Phone: 800-489-0649 - Email: hsreport@aol.com
Latest Additions/Corrections To HSSR Winter All-State Banquet List! (April,1 2019) If You See Your Name On This List Please e-mail home address to hsreport@aol.com


Publishers Note:In the past few weeks the staff of the HSSR eye witnessed every boys and girls state champiosnhip basketball games (as well as many playoff games) with a keen eye towards potential all-state & Player of the Year candidates. We also mailed all-state ballotts to every high school in the state of SC. with a firm deadline of March, 10th.  We made every attempt to get information on hundreds of players and talked with many high school coaches,  and even some college coaches, about this team we are proud to present for recognition at a gala all-state banquet at Seawells on Sunday April, 14th at 3 p.m. We chose the wrestling all-state teams based on all first place finishers at the individual duals and we woudl like to thank scmat.com for posting such great information on high school wrestling in SC. If you see your name on this list we ask you to please send us your home address right away. Should your name be miss- spelled please let us know at hsreport@aol.com We congratulate the 2018-19 basketball & wrestling all-state teams. In a day or two we will also be adding 8 to 10 all-state bowlers from SCISA as well. Any questions feel free to call HSSR Publisher Billy G. Baker at 843-200-9555 or at the office 843-553-0264. Banquet invitations will go out in the mail within 14 days. If athletic directors at respective schools could look over this list and forward us addresses of their honorees within a few days that would be helpful to the process as well. 

HSSR 2018-19 Mr. Basketball-Josiah James-Porter-Gaud

HSSR-SCHSL 2018-19 Statewide Boys Player of Year- Trae Hannibal-Hartsville    

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAAA Boys Player of Year-Myles Tate-Dorman

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAA Boys Player of Year-Walyn Napper-Ridge View

HSSR-SCHSL 2018-19 AAA Boys Player of Year—Dillon Jones-Keenan

HSSR-SCHSL 2018-19 AA Boys Player of Year—Tommy Bruner-Gray Collegiate

HSSR-SCHSL 2018-19 Class A Boys Player of Year—Jayden Byrd-High Point Academy

HSSR-SCHSL 2018-19 Statewide Boys Coach of Year—Thomas Ryan-Dorman

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAAA Boys Coach of Year—Joe Wallace-Berkeley

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAA Boys Coach of Year-Yerrick Stoneman-Ridge View

HSSR-SCHSL 2018-19 AAA Boys Coach of Year-Zach Norris-Keenan

HSSR-SCHSL 2018-19 AA Boys Coach of Year—Dion Bethea-Gray Collegiate

HSSR-SCHSL 2018-19 Class A Boys Coach of Year—Marcus Watts-High Point Academy

HSSR-SCHSL 2018-19 Lifetime Achievement Award—Bailey Harris-Lexington

  

HSSR 2018-19 All-State Statewide Boys Basketball

P.J. Hall-Dorman

Assanti Price-Keenan

Khalil Robinson-Gray Collegiate

Russell Jones-Westwood

Zeb Graham-Nation Ford

Trey Smith-Landrum

Bryce McGowens-Wren

Malcolm Wilson-Ridge View

Mason Carver—Lexington

Charles Jackson III-Blythewood

Ishan White-Berkeley

Darius Boatwright-Wilson

Stephon Greene-Carvers Bay

Rashamel Butler-Ridgeland- Hardeeville

Darius Taylor-Hemingway

 

HSSR 2018-19 All-State AAAAA Boy’s All-State Basketball

Bradley Foulks-Lexington

Will Edwards—Lexington

Jack Renwick-Dorman

Ta’Lon Cooper—Dorman

D.J Chisolm-Berkeley

Trevur Smalls-Berkeley

Romello Grant-Stall

Joshua Felder-Spring Valley

Jeremiah Reeves-River Bluff

Kenyatta Jenkins-West Ashley

Ja’heim Handy-T.L. Hanna

Jalin Williams-Ashley Ridge

Sean Jenkins-Spartanburg

Tonka Hemingway-Conway

Nick Brenegan-Wade Hampton (G)

Jacobi Wright-Fort Mill

Darius Dawson-West Florence

Julian Phillips-Blythewood

Temerah Brown-Sumter

Josh Moore-Byrnes

Latrell Marshall-Fort Dorchester

 

HSSR 2018-19 All-State AAAA Boy’s All-State Basketball

Dorian Williams-Greenville

Ta’jay Dunlap-Westwood 

Russell Felton-North Augusta

Omarion Byrd-North Augusta

Emorie Knox-Myrtle Beach 

Dorian Williams-Greenville

Kenynon Scott-Darlington

Ty Johnson-Darlington

Cesare Edwards-Hartsville

Russell Jones-Westwood

D.J. Sinkler-AC Flora

Case Roach-Travelers Rest  

Cincere Scott-Ridge View

Ja’von Bensen-Ridge View

Allen Williamson-Wilson

Frank Lee-Orangeburg-Wilkinson

Quentin Hodge-Lakewood

 

HSSR-SCHSL 2018-19 AAA Boys All-State Basketball

Draylan Burton-Powdersville 

Keenan Coats-Swansea

Raekwon Horton-Keenan

Latrell Taylor-Keenan

Dorian Bagley-Chester

Ny’Gel Boozer-Ridgeland-Hardeeville

Jamarvious Jones-Strom Thurmond

Jikeal Brown—Strom Thurmond

Robert Whitt-Strom Thurmond

Dez Tate-Chesnee

Jadarius Payne-Clinton

T.J. Sanders-Marion

Mac Washington-Marion

Israel Brown—Manning

Logan Ammons-Hanahan

Darius Williams-Manning

Nick Paul-Newberry

Jerry Dorsey-Georgetown

Jahrique Isaiah--Loris

Aidan McCool-Bishop England

Khalil Stringer-Broome

Darrell Gardner-Georgetown  

Jalen Coit-Cheraw

 

HSSR-SCHSL 2018-19 AA Boys All-State Basketball

Dallan Wright-Saluda 

Jalil Robinson-Gray Collegiate 

Ty Rivers-Gray Collegiate

Latavian Lawrence-Silver Bluff

Michael Shuler-Woodland

Shane McCravy-Oceanside Collegiate

Isaiah Archie-Oceanside Collegiate

John Butler-Christ Church 

Direlle McGee-Kingstree

Caleb Cofield-Central  

Maurice Grant-Lewisville

Sidney Mattison-Pendleton

Darjawuan Brown-North Charleston

Jordan Brantley-Mullins

C.J. Gilchrist-Mullins 

Tyjhia Calvin-East Clarendon

Shawn Chisolm-Whale Branch

Jhalyn Shuler-Abbeville

Matt Kormylor-Southside Christian  

Devin Daniels-Hannah-Pamplico 

 

HSSR-SCHSL 2018-19 Class A Boys All-State Basketball

Literyian Tyler-North

Isayah Owens-High Point Academy

Reginald Bell- High Point Academy 

Tieray Blue-Lake View

Jerry Tyler-Ridge Spring-Monetta

Johnnie Freeman-Ridge Spring-Monetta 

Desmond Murray-Williston-Elko

Kelton Talford-Great Falls

Braxton Wedgeworth-Bethune Bowman

JaMaric Morris-Timmonsville

Jordan Bailey-Baptist Hill

Howard Johnson-Denmark-Olar

Dashquavious Cooper-Hemingway

Jamane Peterson- Low Country Leadership

Tyrus Richardson-St. Johns (JI)   

 

HSSR 2018-19 Boys All-Rookie Basketball

Jordan Simpson-Orangeburg-Wilkinson

Tariq Shabazz-Summerville 

Slater Miller-West Oak

Tevin Young-Carvers Bay

Kylic Horton-Clarendon Hall

Tucker Toman-Hammond

Jonathan Schaffer-Andrew Jackson Academy

Brandon Ingram-Conway

 

HSSR-SCHSL 2018-19 Miss Basketball All-State Awards

HSSR-SCHSL 2018-19 Miss Basketball—Danae McNeal-Swansea

HSSR-SCHSL 2018-19 Co- Statewide Girls Player of Year—Olivia Thompson-Lexington

HSSR-SCHSL 2018-19 Co-Statewide Girls Player of Year—Shayla Nelson-Goose Creek  

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAAA Girls Player of Year—Taylor Lewis-Spring Valley  

HSSR-SCHSL 2018-19 Co-AAAA Girls Player of Year-Mya Burns-North Augusta

HSSR-SCHSL 2018-19 Co-AAAA Girls Player of Tear- Loyal McQueen-Wilson

HSSR-SCHSL 2018-19 AAA Girls Player of Year—Katie Brooks-Bishop England

HSSR-SCHSL 2018-19 Co-AA Girls Player of Year—Marissa Powe-Christ Church

HSSR-SCHSL 2018-19 Co-AA Player of Year-Talaysia Cooper-East Clarendon  

HSSR-SCHSL 2018-19 Class A Girls Player of Year—Mary Wimberly-Scotts Branch  

HSSR-SCHSL 2018-19 Statewide Girls Coach of Year—Paul Runey-Bishop England

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAAA Girls Coach of Year—Tim Baldwin-Goose Creek

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAA Girls Coach of Year—Al Young-North Augusta

HSSR-SCHSL 2018-19 AAA Girls Coach of Year—Reggie McLain-Keenan

HSSR-SCHSL 2018-19 AA Girls Coach of Year—Ja’Net Vicks-Christ Church

HSSR-SCHSL 2018-19 Class A Girls Coach of Year—Lucinda Stukes-Scotts Branch   

 

HSSR-SCHSL 2018-19 Statewide All-State Girls Basketball

McCall King-Christ Church

Quadijah Moore- Emerald

Ashley Williamson-Spring Valley

Taylor Britt-Spring Valley

Taniah Wilkins-High Point Academy

Aniyah Oliver-Goose Creek

Ciera Shivers-Goose Creek

Alexis Rice-Dorman

D’Mya Tucker-Orangeburg-Wilkinson

 

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAAA All-State Girls Basketball

Lauryn Taylor-Spring Valley

Destiny Coleman-Spring Valley

J’Alani Adams-Mauldin

Jada Burton-Byrnes

Temerah Brown-Sumter

Ki'Ari Cain-Sumter 

Maleia Bracone-T.L. Hanna

Anaze Ravenel-West Ashley 

Aujea Bowman- Fort Dorchester

Augusta Dixon- James Island

Tamia Bradley-Dorman

Mary Davis-Goose Creek

Jasmine Stanley-Goose Creek

 

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAA All-State Girls Basketball

Jada Nowlin-Wilson

Kiashia Jones-Wilson

AA’Breach Keitt-Brookland-Cayce 

Asia Smith-Myrtle Beach

McKinley Brooks-Sumpter-AC Flora

Amber Burton-Dreher

Laila Acox-Ridge View

Abby King-Daniel

Jordan Berger, North Myrtle Beach

Unique Drake, Westwood

Abby King-Blue Ridge

Scarlett Gilmore-South Pointe

Jamia Blake, South Pointe

Tyliah Burns-North Augusta

J’Mani Ingram-North Augusta

Aaliyah Bell-North Augusta

Jasmine Norman-Marlboro County

Shar'dasia Ziegler-Orangeburg-Wilkinson  

Cassidy Bell-Wren 

Kiara Roberts-Lancaster

 

HSSR-SCHSL 2018-19 AAA All-State Girls Basketball

Lauryn Robinson-Swansea  

Mikaela McDaniel-Powdersville

Measha Jones-Manning

Niyah Brand-Manning

Milaysia Fulwiley-Keenan

Dyani Burke-Keenan

Josie Dennis-Bishop England

Kelly Drummond-Bishop England

Katie Cullum-Bishop England

Zavia Jeter- Woodruff

Kaliyah Gilliam-Woodruff

Marlaysia Westbrook- Ridgeland-Hardeeville

Jykya Bell- Dillon

Ja’Ronda McCrimmon-Dillon

Shantazia Gordon-Dillon

Keyla Britt-Marion

Mariah Moody-Marion 

Chasity Dent-Gilbert

Nia Hall-Mid-Carolina

Anne Hamilton- LeRoy- Seneca

Makayla Dyer-Union County

Jonelle Brown- Strom Thurmond

 

HSSR-SCHSL 2018-19 AA All-State Girls Basketball

Hunter Allen-Buford

A’Yanah Lucas-Lee Central

Robionne Myers-Lee Central

Kali Tomlin-North Central

Amber Bass-Lewisville 

Lindsey Hardin-Landrum

Rhamey Floyd-East Clarendon   

Britni Anderson-East Clarendon

Kalisha Hill- Saluda 

Anajae James, Barnwell

Moya McDuffie-Latta

Maleah Williams- Barnwell

Jayla Evans- Timberland

Erica Harris-Christ Church

Jen’Lea Nichols-Mullins

Janell Sindab-Mullins

Kayla Gordon-Gray Collegiate

Taleah Tolen, Batesburg-Leesville

Janiah Washington, Woodland

Shada Kelly- Burke

Zytipha Joines- Chesterfield

Kateria Brabham-Bamberg-Ehrhardt       

Janel Brown-Calhoun County

Rose Childers-Fox Creek  

 

HSSR-SCHSL 2018-19 Class A All-State Girls Basketball

Cambria Parker-Scotts Branch

Tonia Lawson-Scott Branch

Chaniya Monroe-Scott’s Branch

Adiyah Owens-High Point Academy 

Breanna Shape-High Point Academy

Jaliyah Bussey-Ridge Spring-Monetta 

LaQuan Coe-Lamar

Jessman Darby-North

Jordan Brown-McCormick

Zan’Dasia McNeil-Lake View 

Ja’Niyah Waters-Lake View

Makayla Commander-Timmonsville

Alaina Thomas-Timmonsville

Miracle Lashaye Rowell-Creek Bridge

Ka’Nyiah Davis-Creek Bridge

Man' Daja Cunningham-Wagener-Salley

Tamaya Hutchinson-Estill

Shatyra Moree-Cross

Breyon Forrest-Military Magnet

                      

HSSR 2018-19 All-Rookie Girls  

Joyce Edwards-Camden

Jenna Sudduth-Greer

Jasmine Grant-Summerville

Brooke Bailey-Woodruff

Tanaja Kennedy-Cardinal Newman

Ella Schar-Bishop England       

Tyra Myers-Hammond

Tiana Spann-First Baptist

Gwendasia Page-Lake View

Amiyah Ferguson-Timbelrnad 

Saniah Sexton-First Baptist  

Janiyah Hagood-Carolina High

Sissy Ashely-Dorman

Tonaja Lester-Marion 

 

HSSR-SCISA 2018-19 Girls All-State Basketball

HSSR-SCISA 2018-19 Miss Basketball—Ruthie Moore-Laurens Academy  

HSSR-SCISA 2018-19 Statewide Girls Player of Year—Zoe Cauthen-Florence Christian

HSSR-SCISA 2018-19 AAA Co-Girls Player of Year-Audrey Meyers-Cardinal Newman

HSSR-SCISA 2018019 AAA Co-Girls Player of Year—Ashlyn Watkins-Cardinal Newman

HSSR-SCISA 2081-19 AA Girls Player of Year—Jasmine Campbell-Hilton Head Christian

HSSR-SCISA 2018-19 Class A Girls Player of Year—Jennifer Wu-Laurens Academy  

HSSR-SCISA 2018-19 AAA Girls Coach of Year—Molly Rainwater-Cardinal Newman

HSSR-SCISA 2018-19 AA Girls Coach of Year—Kenny Conroy-Hilton Head Christian

HSSR-SCISA 2018-19 Class A Girls Coach of Year—Jason Marlett-Laurens Academy   

 

HSSR-SCISA 2018-19 AAA Girls All-State Basketball

Madison Stewart-Florence Christian

Angel Middleton-First Baptist

Mackenzie Bryan-First Baptist

Morgan Goodwin-Heathwood Hall

Tyashia Bostick-Northwood Academy

Carrington Simpson-Northwood Academy

Elizabeth Rew-Ben Lippen

Chase Hayes-Trinity-Byrnes

Teighlor Buchanan—Trinity-Byrnes  

La’Royalty Jones-Northwood Academy

Liza Segars-Wilson Hall

Natalie Jackson-Wilson Hall

Cameron Duffy-Wilson Hall

Marlee Robinson-Orangeburg Prep

Lauren Scott-Hammond

Daryan Bryant-Pinewood Prep

Elise Pearson-Porter-Gaud  

Becky Van Kirk-Porter-Gaud

  

HSSR-SCISA 2018-19 AA Girls All-State Basketball

Ivy Bryan-Thomas Heyward  

Tkai Devore-John Paul II

Shakiesha Jones-Christian Academy

Brielle McCarthy-Hilton Head Christian

Dior Shelton-Hilton Head Christian

Jossie Frazier-Hilton Head Christian

Aubrey Stoddard-Thomas Sumter

Sydney Daniel-Thomas Sumter

Sally Brown-Pee Dee Academy

Lilly Caulder-Pee Dee Academy 

Karleigh Young-Thomas Sumter

Katelyn Howard-Palmetto Christian

Lauren Pernell-Palmetto Christian  

Anna Thompson—Dillon Christian

Sarah Freeman-Dillon Christian

Taren Dubose-Dillon Christian 

Brittany Mack-Spartanburg Day

Rebecca Dinkins-Robert E. Lee

Carleigh Barrett-Robert E. Lee

Madison Lee-Carolina Academy

Abbie Bishop-Oakbrook Prep

Audrey Beaton-The Kings Academy  

Langley Harter-Colleton Prep

 

HSSR-SCISA 2018-19 Class A Girls All-State Basketball

Sarah Mitchum-St. Johns Christian Academy

Mia Wysong-Cathedral Academy

Madi Douglas-Cathedral Academy

Daja Taylor-Newberry Academy

Blair Quarles-Laurens Academy 

Reagan Williamson-Laurens Academy

Ashley Rivard-Conway Christian 

Catherine Quarles-Wardlaw Academy

Taylor Spires-Richard Winn Academy

Amelia Huebel-Beaufort Academy

Emily Ann Hiers-Beaufort Academy

Meghan Bridgers-Andrew Jackson Academy

Elizabeth Huff-Dorchester Academy 

Savannah Varn-Dorchester Academy

Lydia Hofsetter-Dorchester Academy

Abbie Wiggins-Patrick Henry

Elle Mikell-Patrick Henry

Kiersten Phillips-Jefferson Davis

Brooke Fennessy-Holly Hill Academy

Destiny Gurley-Faith Christian  

 

HSSR-SCISA All-State Boys Awards:

HSSR-SCISA 2018-19 Statewide Boys Player of Year—Chico Carter-Cardinal Newman 

HSSR-SCISA 2018-19 Co-AAA Boys Player of Year—Jordan Burch-Hammond

HSSR-SCISA 20180-19 Co-AAA Boys Player of Year-Mikey Dukes-First Baptist

HSSR-SCISA 2018-19 AA Boys Player of Year—Avern Montaque-Hilton Head Prep

HSSR-SCISA 2018-19 Class A Boys Player of Year—Zyan Gilmore-Clarendon Hall

HSSR-SCISA 2018-19 Statewide Coach of Year—Anthony Reitenour-Clarendon Hall

HSSR-SCISA 2018-19 AAA Boys Coach of Year—Phillip Deter-Cardinal Newman

HSSR-SCISA 2018-19 AA Boys Coach of Year—Jerry Faulker—Hilton Head Prep

HSSR-SCISA 2018-19 Class A Boys Coach of Year—Josh Barnes-Andrew Jackson Academy   

 

HSSR-SCISA AAA All-State Boys Basketball

Josh Lipsitz-Hammond

Cleo Canty-Hammond  

Jett Kirshtein-Porter- Gaud

Chai Kirshtein-Porter-Gaud  

Nate Dunlop-Augusta Christian

Josh Beadle-Cardinal Newman

Malik Tucker-Cardinal Newman

Jordan Jones-Trinity-Byrnes

Cohen Gaskins-Pinewood Prep

Ben Diffley-Pinewood Prep

Chase Lee-Laurence Manning

Umar Lawson-Laurence Manning

Caleb Houston-Northwood Academy

Devin Dean-First Baptist

Joseph Powell-First Baptist

Isaiah Caldwell-Heathwood Hall

Cameron Carraway-Heathwood Hall

 

HSSR-SCISA 2018-19 AA All-State Boys

Stone McDonald-Hilton Heap Prep

Tyrone Calloway-Hilton Head Prep  

Haddith Stewart-Hilton Head Prep  

Michael Green-Christian Academy

Sam Summa-John Paul II

Ian Bethea-Dillon Christian

Phillip Campbell-Dillon Christian

Reese Webster-Pee Dee Academy

Jake Lane-Pee Dee Academy

David Muncy-Shannon Forest

Adam Frank-Shannon Forest

Cole Silvester-Palmetto Christian

Bishop Richardson-Spartanburg Day

Caleb Leverette-South Aiken Baptist

Will Epps-Carolina Academy

Floyd Hargrove-Hilton Head Christian  

Zack Black-Thomas Heyward Academy

 

HSSR-SCISA 2018-19 Class A All-State Boys basketball

Chase Way-Dorchester Academy 

Gavin Bilbrey-Wardlaw Academy

Caleb Martin-Wardlaw Academy

Noah Moore-Laurens Academy 

Traveon Davis-Clarendon Hall

Tyrese Mitchum-Clarendon Hall

Conner Gleaton-Andrew Jackson Academy

Chandler Hayden-Andrew Jackson Academy  

Banks Wallace -Andrew Jackson Academy 

Tyler McMahon-Cathedral Academy

Heston Foster-Cathedral Academy

Cajhae Tucker-Cathedral Academy

Levi Watts-Faith Christian 

Daniel Brown-Faith Christian

Nai' Ryan Bookert-St. Johns Christian

Dylan Parsons-St. Johns Christian 

Kennedy Fairey-Patrick Henry

Dawson Coleman-Beaufort Academy

Jaylen Reeves-Beaufort Academy

Nick Darnell-Jefferson Davis

Hudson Brown-Anderson Christian

Darius Boyd-Richard Winn

Hudson Wade-Richard Winn

Payton Gardner-Newberry Academy   

 

HSSR-SCHSL 2018-19 All-State Wrestling Awards

 

HSSR-SCHSL 2018-19 Mr. Wrestler—David Hunsberger-Byrnes

HSSR-SCHSL AAAAA Wrestler of Year—Walker Stephenson-Hillcrest High  

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAA Wrestler of Year—Wyatt O’Quinn-Colleton County

HSSR-SCHSL 2018-19 AAA Wrestler of Year—Matthew Williams-West Oak

HSSR-SCHSL 2018-19 A-AA Wrestler of Year—Chandler Smalley-Abbeville

HSSR­- SCHSL 2018-19 AAAAA Wrestling Coach of Year—Robby Bell-Hillcrest

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAA Wrestling Coach of Year—Jack Kosmicki-Eastside

HSSR-SCHSL 2018-19 AAA Wrestling Coach of Year—Leon Boulware-Indian Land 

HSSR-SCHSL 2018-19 A-AA Wrestling Coach of Year---Mark Moody-Bamberg-Ehrhardt

HSSR-SCHSL 2018-19 Lifetime Achievement-Nate Thompson—Carvers Bay     

 

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAAA All-State Wrestling

Chris Compton-Byrnes

Israel Schultz-Goose Creek

Preston Soriano-Stratford

Jordan Aluyan-Fort Dorchester

Bailey Wilkins-Rock Hill

Chance Kilcrease-Lexington

Michael Ramirez-Rock Hill

William Butler-River Bluff

Shawn Haile-Chapin

Josh Hill-Easley

Jake Fernicola-Woodmont

Devon Rice-Rock Hill  

 

HSSR-SCHSL 2018-19 AAAA All-State Wrestling

Spencer Cox-South Pointe

Kalem Heard-York

Jackson Rumfelt-York

Tucker Allen-Eastside

Riley Augustine-Eastside

Curtis Wolfe-North Myrtle Beach

Ben Maholtz-Eastside

Bryson Augustine-Eastside

Ryan Augustine-Eastside

Zeiran Riley-Travelers Rest

Isaac Ekanem—South Pointe

Chase Barnes-Eastside

Gary Holmes-Travelers rest

Avery Reece-BHP  

 

HSSR-SCHSL 2018-19 AAA All-State Wrestling

Saber Woodard-Chapman

AJ Dickerson-West Oak

Noah Moore-Emerald

Asa Addison-Pendleton

Preston Jacobs-Swansea

Ryan Dobbs-West Oak

Tyler Byars-West Oak

Markeith Drakeford—Indian Land

Drake Carroll-Aynor

Ryan Humel-May River

CC Spires-Crescent

Ethan Powell-West Oak  

Connor Graham-Powdersville

 

HSSR-SCHSL 2018-19 A-AA All-State Wrestling

Daniel Barfield-Andrew Jackson High

Jackson Stembridge—Bamberg-Ehrhardt

Byron Leak-Chesterfield

Clayton Darby-Columbia

Luke Phillips-Andrew Jackson High

Tyqueze Stuckey-Bamberg-Ehrhardt

Tyleik Elder-Andrew Jackson High

Hunter Haven-North Central

Kaleb Haven-North Central

Antwaun Gantt-Military Magnet

Kasean Brown-Bamberg-Ehrhardt

Cody Flemming—Ninety-Six

Caljoul Gray-Ninety-Six

 

HSSR-SCISA 2018-19 Wrestling Awards

HSSR-SCISA 2018-19 Statewide Wrestler of Year—Reagan Olsen-Heathwood Hall

HSSR-SCISA 2018-19 Statewide Wrestling Coach of Year—Austin Hood-Hammond

 

HSSR-SCISA 2018-19 All-State Wrestling

Noah Kessler-Pinewood Prep

Sam Dubose-Hammond

Dyllan Gorrin-Cardinal Newman

Mac Merritt-Heathwood Hall

A.J. Kuse—Heathwood Hall

Darius Bates-Heathwood Hall

Myles Roberts-Hethwood Hall 

Drew Turner-Hammond

Will Taylor-Ben Lippen

Owen Hales-Hammond

Andrew Morrison—Cardinal Newman

JC Green-Ben Lippen

Declan Carroll-Cardinal Newman

 

HSSR-SCISA Statewide Male Bowler of the Year—Ethan Collier-Spartanburg Christian

HSSR-SCISA Female Bowler of the Year-Santana Christmas-Robert E. Lee

HSSR-SCISA Statewide Bowling Coach of Year—Jay Atkins-Laurence Manning

HSSR-SCISA 2019 All-State Girls Bowling

Emily Bell-Wilson Hall

Kennerly Ann Bair-Orangeburg-Prep  

Kali Bowman-Cardinal Newman

Riley Delevan-Thomas Sumter

Laura McInnis-Heathwood Hall

Lauryn Robello-Wilson Hall

HSSR-SCISA All-State Boys Bowling

Tyler Lasecki-Cardinal Newman

Seth Stamps-Laurence Manning

Matthew Binette-Cardinal Newman

James Sandifer-Laurence Manning

Hogan Simmons-Cardinal Newman

Ted Stepp-Spartanburg Christian

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© 2017 High School Sports Report

Scroll To Top